Szkółka roślin w Karpaczu - o nas

Gospodarstwo ogrodnicze w Karpaczu ma wieloletnią tradycję i doświadczenie. Już drugie pokolenie kultywuje tradycję hodowli, uprawy i sprzedaży roślin ozdobnych. Ostrzejszy klimat i często trudne warunki atmosferyczne (halne wiatry i duże opady śniegu) wymuszają więcej troski o rośliny i mobilizują nas do kolejnych prób adaptowania atrakcyjnych odmian roślin ogrodowych.

Szkółka roślin to jednocześnie największy ogród z roślinami w Karpaczu przeznaczonymi do sprzedaży. Na powierzchni prawie 5000 metrów kwadratowych można obejrzeć bardzo bogatą ofertę roślin ogrodowych przydatnych do urządzenia stylowego ogrodu w górach, a także zagospodarowania terenów wokół budynków, podjazdów lub skarp. Stała bardzo liczna odmianowo kolekcja w pełni wytrzymałych na mróz hortensji bukietowych, krzewów liściastych, pnączy ozdobnych, traw ozdobnych i bylin wieloletnich oraz roślin okrywowych i do ogrodów skalnych. Bogactwo gatunków i odmian roślin przeznaczonych do sprzedaży gwarantuje urządzenie ogrodów właściwie w dowolnym stylu: japońskim, naturalistycznym, W swojej ofercie posiadamy również roślin do ogrodu zimowego.

Współpracujemy również z projektantami ogrodów, firmami urządzającymi tereny zieleni, instytucjami (np. gminnymi), a także odbiorcami hurtowymi. Niektórych odmian posiadamy zdecydowanie większą ilość (do 1000 szt.) i jesteśmy gotowi je sprzedać w cenach hurtowych. Nasza Szkółka w Karpaczu stanie wyprodukować większą ilość roślin na zamówienie.

Sklep interentowy z roślinami Szkółki Roślin - Świat Roślin Liściastych.
Wszystkie rośliny z powodzeniem sprzedawaliśmy na miejscu, ale od 2006 roku  sprzedajemy z sukcesem swoje rośliny również na Allegro, a od 2008 także w sklepie internetowym na stronie www.funkie.pl. Tę formę sprzedaży zawsze traktowaliśmy z wielką powagą i staraliśmy się przyczyniać do tego, aby zakupy robione przez Internet nie kojarzyły się z oszustwem i bylejakością, dlatego bardzo serio traktujemy wszystkich klientów i zapewniamy w ofercie rośliny ogrodowe zawsze najwyższej jakości bez chorób i szkodników. Opracowaliśmy również nasz własny, niepowtarzalny sposób pakowania, który zapewnia bezpieczny transport bez żadnych uszkodzeń i ubytków w roślinach.

Rozszerzenie rynku sprzedaży z lokalnego na ogólnopolski umożliwiło nam znaczne poszerzenie asortymentu. Nasz internetowy sklep z roślinami ma stale uaktualniany asortyment, wzbogacany o nowości. Posiadamy w sprzedaży m.in. nieduże drzewka do ogrodu, krzewy, byliny, wybrane gatunki krzewów o jadalnych owocach. Staramy się testować różne nowinki roślinne. Czasem życie weryfikuje i z niektórych odmian po prostu rezygnujemy. Chcemy mieć odmiany pewne, sprawdzone, ciekawe i spełniające wymagania naszych Klientów.
Nasza Szkółka w Karpaczu oferuje wyłącznie sadzonki w doniczkach. Są one w różnych wielkościach, wieku i cenie, tak aby każdy znalazł tu coś dla siebie.

Sklepów z roślinami jest sporo i od naszych Klientów wiemy, że często powstaje dylemat, gdzie kupić rośliny do ogrodu i się nie zawieść lub skąd brać tanie rośliny do ogrodu? Nasza strona www.funkie.pl - to idealne miejsce do takich zakupów.
Nasz sklep internetowy to nie tylko miejsce, gdzie można kupić sadzonki roślin. To także źródło wiedzy. Nie zawsze można znaleźć w książkach, fachowej prasie lub Internecie informacje na temat uprawy nowości roślinnych. My staramy się takiej wiedzy dostarczać, aby Klient, który kupuje nasze sadzonki wiedział, jak z nimi postępować. Zawsze też służymy radą i odpowiadamy na pytania na temat uprawy roślin zawarte w mailach lub telefonicznie. Staramy się zawsze wspomóc naszych Klientów odpowiadając na pytania, np.: dlaczego hortensja nie kwitnie? Jaki zastosować nawóz lub środek owadobójczy? Jak zabezpieczyć roślinę przed mrozem? W jaki sposób przyciąć krzewy?

Paweł i Magdalena Gardulscy