plbgcsendeitrusksv

Wyszukaj

Kategorie
Hortensja bukietowa Strawberry Blossom - Nowość !
Bambus mrozoodporny Fargesia rdzawa - Nowość!
Hibiskus bylinowy (Hibiscus) Evening Rose Nowość!
Hortensja bukietowa Little Fraise - Nowość !

Koszyk

Zaloguj się
Zaloguj lub zarejestruj się
Zapamiętaj mnie

Kategorie

Szkółka roślin w Karpaczu - o nas

Gospodarstwo ogrodnicze w Karpaczu ma wieloletnią tradycję i doświadczenie. Już drugie pokolenie kultywuje tradycję hodowli, uprawy i sprzedaży roślin ozdobnych. Ostrzejszy klimat i często trudne warunki atmosferyczne (halne wiatry i duże opady śniegu) wymuszają więcej troski o rośliny i mobilizują nas do kolejnych prób adaptowania atrakcyjnych odmian roślin ogrodowych.

Szkółka roślin to jednocześnie największy ogród z roślinami w Karpaczu przeznaczonymi do sprzedaży. Na powierzchni prawie 5000 metrów kwadratowych można obejrzeć bardzo bogatą ofertę roślin ogrodowych przydatnych do urządzenia stylowego ogrodu w górach, a także zagospodarowania terenów wokół budynków, podjazdów lub skarp. Stała bardzo liczna odmianowo kolekcja w pełni wytrzymałych na mróz hortensji bukietowych, krzewów liściastych, pnączy ozdobnych, traw ozdobnych i bylin wieloletnich oraz roślin okrywowych i do ogrodów skalnych. Bogactwo gatunków i odmian roślin przeznaczonych do sprzedaży gwarantuje urządzenie ogrodów właściwie w dowolnym stylu: japońskim, naturalistycznym, W swojej ofercie posiadamy również roślin do ogrodu zimowego.

Współpracujemy również z projektantami ogrodów, firmami urządzającymi tereny zieleni, instytucjami (np. gminnymi), a także odbiorcami hurtowymi. Niektórych odmian posiadamy zdecydowanie większą ilość (do 1000 szt.) i jesteśmy gotowi je sprzedać w cenach hurtowych. Nasza Szkółka w Karpaczu stanie wyprodukować większą ilość roślin na zamówienie.

Sklep interentowy z roślinami Szkółki Roślin - Świat Roślin Liściastych.
Wszystkie rośliny z powodzeniem sprzedawaliśmy na miejscu, ale od 2006 roku  sprzedajemy z sukcesem swoje rośliny również na Allegro, a od 2008 także w sklepie internetowym na stronie www.funkie.pl. Tę formę sprzedaży zawsze traktowaliśmy z wielką powagą i staraliśmy się przyczyniać do tego, aby zakupy robione przez Internet nie kojarzyły się z oszustwem i bylejakością, dlatego bardzo serio traktujemy wszystkich klientów i zapewniamy w ofercie rośliny ogrodowe zawsze najwyższej jakości bez chorób i szkodników. Opracowaliśmy również nasz własny, niepowtarzalny sposób pakowania, który zapewnia bezpieczny transport bez żadnych uszkodzeń i ubytków w roślinach.

Rozszerzenie rynku sprzedaży z lokalnego na ogólnopolski umożliwiło nam znaczne poszerzenie asortymentu. Nasz internetowy sklep z roślinami ma stale uaktualniany asortyment, wzbogacany o nowości. Posiadamy w sprzedaży m.in. nieduże drzewka do ogrodu, krzewy, byliny, wybrane gatunki krzewów o jadalnych owocach. Staramy się testować różne nowinki roślinne. Czasem życie weryfikuje i z niektórych odmian po prostu rezygnujemy. Chcemy mieć odmiany pewne, sprawdzone, ciekawe i spełniające wymagania naszych Klientów.
Nasza Szkółka w Karpaczu oferuje wyłącznie sadzonki w doniczkach. Są one w różnych wielkościach, wieku i cenie, tak aby każdy znalazł tu coś dla siebie.

Sklepów z roślinami jest sporo i od naszych Klientów wiemy, że często powstaje dylemat, gdzie kupić rośliny do ogrodu i się nie zawieść lub skąd brać tanie rośliny do ogrodu? Nasza strona www.funkie.pl - to idealne miejsce do takich zakupów.
Nasz sklep internetowy to nie tylko miejsce, gdzie można kupić sadzonki roślin. To także źródło wiedzy. Nie zawsze można znaleźć w książkach, fachowej prasie lub Internecie informacje na temat uprawy nowości roślinnych. My staramy się takiej wiedzy dostarczać, aby Klient, który kupuje nasze sadzonki wiedział, jak z nimi postępować. Zawsze też służymy radą i odpowiadamy na pytania na temat uprawy roślin zawarte w mailach lub telefonicznie. Staramy się zawsze wspomóc naszych Klientów odpowiadając na pytania, np.: dlaczego hortensja nie kwitnie? Jaki zastosować nawóz lub środek owadobójczy? Jak zabezpieczyć roślinę przed mrozem? W jaki sposób przyciąć krzewy?

Paweł i Magdalena Gardulscy

kompozycje kwiatowe - niepowtarzalne autorskie zestawienia z kwiatów rabatowych i balkonowych

 

Produkujemy całą gamę kwiatów rabatowych i balkonowych. Na zamówienie przygotowujemy kompozycje kwiatowe w skrzynkach balkonowych jak i okrągłych wiszących misach (posiadamy w ofercie - dostępne na miejscu). Zamówienia przyjmujemy od połowy lutego, odbiór gotowych kompozycji od początku maja.

Nasze kwiaty i kompozycje kwiatowe corocznie zdobią Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach...

a także smażalnię ryb w Sosnówce...

inne hotele i pensjonaty - Rezydencja Apollo i Hotel Alpejski

 

Posiadamy w swojej ofercie nową usługę: dekoracje weselne. Oczywiście dekoracje te mogą służyć również innym uroczystościom, którym chcą Państwo nadać jakiś szczególnie uroczysty charakter. Usługa ta polega na tym, że po uprzednim złożeniu zamówienia przygotowujemy kompozycje z kwiatów balkonowo-rabatowych (np. surfinii). Rośliny sadzimy w donicach, a następnie umieszczamy w dopasowanych do nich kwietnikach, które można umieścić w pobliżu domu weselnego, przy wejściu lub w miejscu, gdzie weselni goście wychodzą, by odpocząć na świeżym powietrzu. Takie kompozycje kwiatowe są doskonałym uzupełnieniem dekoracji weselnych. Wprowadzają bajkowy, romantyczny klimat, ale przede wszystkim dodają elegancji. Przy okazji mogą zatuszować niedostatki w urodzie miejsc, w których decydują się Państwo urządzać swoje wesele bądź inne przyjęcie, poprzez skuteczne odwrócenie od owych niedostatków uwagi. W związku z tym, że sadzimy kwiaty sezonowe usługa ta dostępna jest w miesiącach od czerwca do września. Zdjęcia zamieszczone w galerii są zrobione w drugiej połowie września.
Kolor, odmiana oraz ilość kwiatów zależy od zamówienia. Dlatego zawsze prosimy o złożenie zamówienia odpowiednio wcześniej. Najlepiej jeśli jest to min. 6 tygodni. Zdarza się, że mamy przygotowane wcześniej jakieś kompozycje, które się Państwu spodobają, dlatego zawsze warto zadzwonić i się upewnić po numerem telefonu: 504-106-854.
Zakupione w ten sposób dekoracje mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. W przeciwieństwie do kwiatów ciętych mają długi czas wegetacji. Będą dla Państwa rosły i kwitły do końca lata, aż do pierwszych przymrozków, a przez ten cały czas będą Państwu przypominać o pięknych chwilach, których były świadkami.

Donice, w jakie sadzimy kwiaty są produkcji niemieckiej z bardzo silnego plastiku. Średnica donicy: 35 cm, pojemność: 10 litrów. Wewnątrz posiadają zasobnik na wodę o pojemności 2 litrów. Donice, które oferujemy służą do profesjonalnych obsadzeń i nie są dostępne w sprzedaży detalicznej.
Dbamy o jakość naszych kompozycji, dlatego umieszczamy rośliny w najlepszej gatunkowo ziemi (profesjonalne podłoże  również niemieckiej produkcji), która jest gwarancją siły i witalności posadzonych w niej roślin.
Zdjęcie w artykule przedstawia wygląd kwietnika wykorzystywanego do eksponowania opisywanych kompozycji. Kwietnik wykonany jest z kutej stali, ocynkowany i pomalowany na czarno. Istnieje możliwość kupna bądź wypożyczenia kwietników.
Ze względu na rozmiary i wagę kwietników oraz donic z kwiatami możliwy jest tylko odbiór osobisty.


Nasza szkółka produkuje: drzewa ozdobne, krzewy ozdobne kwitnące, rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe i  sadzonki bylin do ogrodu. Sklep internetowy z roślinami pod adresem www.funkie.pl prowadzimy od 2010 roku.

Krzewy liściaste w dużym wyborze to podstawa naszej produkcji. Są wśród nich przede wszystkim hortensje ogrodowe (hortensja ogrodowa - łac. hydrangea macrophylla), hortensje bukietowe (hortensja bukietowa - łac.hydrangea paniculata), klony palmowe (klon palmowy - łac. acer palmatum) oraz magnolie (magnolia - łac. magnolia). Jeśli chodzi o te gatunki, staramy się mieć stale dostępne najbardziej poszukiwane i najciekawsze odmiany.

Z pnączy, które mamy również w szerokim wyborze, na uwagę zasługują glicynie (glicynia - łac. wisteria). Zarówno szczepione jak i nie szczepione oraz powojniki (powojnik - łac. clematis).

Podkategorie

Cennik wysyłki roślin:

Przy płatności na konto:

do 20 roślin koszt dostawy: 25 zł
do 40 roślin koszt dostawy: 50 zł
do 60 roślin koszt dostawy: 75 zł
do 80 roślin koszt dostawy: 100 zł
do 100 roślin koszt dostawy: 125 zł
powyżej 100 roślin koszt dostawy: 150 zł

Za pobraniem - płatne przy odbiorze:

do 20 roślin koszt dostawy: 30 zł
do 40 roślin koszt dostawy: 60 zł
do 60 roślin koszt dostawy: 90 zł
do 80 roślin koszt dostawy: 120 zł
do 100 roślin koszt dostawy: 150 zł
powyżej 100 roślin koszt dostawy: 180 zł
   

Ramki do uli

sklep ze swiecami polskie swiece