W sezonie 2017 wprowadzimy do sprzedaży nowe odmiany jeżówek. W sprzedaży będą od czerwca.

Delicous candy -"pyszne cukierki" to niska, krępa odmiana ( 40 cm wys. i ok. 50 cm szerokości) o łodygach brązowozielonych. Kwiaty intensywnie różowe, niemal fluorescencyjne, pełne. Liście ciemnozielone. Kwitnie od lipca do września. Kwiaty przyciągają dziesiątki motyli.

Meteor yellow

Nowość 2017!!! Żółta kometa! Cudownie intensywny, żółty kolor tej odmiany jest bardzo rzadki. Odmiana o pełnych, dużych kwiatach. Środek koszyczka zielony. Niesamowicie będzie ta odmiana kontrastować z czerwonymi lub różowymi odmianami.

Łodygi sztywne, nie pokładają się pod ciężarem kwiatów. Żywy kolor, przyjemny zapach i długi okres kwitnienia ( całe lato) to cechy charakterystyczne odmiany Meteor yellow. Odmiana kompaktowa o ciemnozielonych liściach, odporna na suszę. Osiąga ok 45-50 cm wysokości.  Odmiana bardzo dobrze się rozgałęzia.


Cherry fluff

Zupełna nowość na rynku. Wprowadzona w roku 2015 na rynek. Odmiana o pastelowych kolorach, zuepłne przeciwieństwo tych odmian o barwach jaskrawych. Piękny delikatny różowobiały, pełny kwiat z seledynowym środkiem - będzie na pewno hitem wśród kolekcjonerów jeżówek. W trakcie kwitnienia wiśniowy rumieniec na płatkach staje się bardziej widoczny. Świetna alternatywa dla tych, którzy nie lubią krzykliwych kolorów. Kwiaty są duże, na sztywnych łodygach. Pokrój kępy wzniesiony, odmiana kompaktowa (40-45 cm wys.) o żywo zielonych liściach

Julia

Licencyjna odmiana z motylowej serii. Nazwa odmiany pochodzi właśnie od gatunku pomarańczowego motyla o tej samej nazwie. Płatki w kolorze mandarynki, bardzo jaskrawe okalający miedziany, pachnący koszyczek. Kwitnienia rozpoczyna się w połowie lata i trwa kilka tygodni ( VI-IX). Łodygi sztywne, dobrze rozgałęzione, mocne, gęste. Nadaje się na kwiat cięty oraz do uprawy w donicach. Odmiana atrakcyjna dla motyli a w zimie dla ptaków. Wysokość odmiany 40-45 cm, szerokość podobna.

Korzenie są głębokie toteż radzi sobie z okresowym przesuszeniem.

Purple emperor


Licencyjna odmiana z motylowej serii. Nazwa odmiany pochodzi właśnie od gatunku pomarańczowego motyla o tej samej nazwie.

Odmiana o dużych, pachących kwiatach z purpurowymi płatkami. Środek pomarańczowobrązowy. Purple emperor kwitnie niezwykle bujnie i bardzo długo.
Łodygi sztywne, dobrze rozgałęzione, mocne, gęste. Nadaje się na kwiat cięty oraz do uprawy w donicach. Odmiana atrakcyjna dla motyli a w zimie dla ptaków. Wysokość odmiany 40-45 cm, szerokość podobna. Odmiana zwarta i gęsta o ciemnozielonych liściach.