Uprawa host to najzdrowszy nałóg świata...

Wśród wybranej grupy bylin, które uprawiamy i sprzedajemy przeważają funkie (łac. hosta). Rośliny te zyskują na świecie coraz większe zainteresowanie i popularność. Hosty to jeden z niewielu gatunków roślin o tak dużej ilości odmian. W tej chwili jest zarejestrowanych ok. 5000 odmian. Największym sympatią cieszą się w Stanach Zjednoczonych. Są to rośliny piękne, wdzięczne, długowieczne i łatwe w uprawie w naszym klimacie,  czym zjednują sobie zwolenników na całym świecie.

Także w Polsce w ostatnich latach przybywa kolekcjonerów i fascynatów, dlatego wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu, staramy się mieć w swojej ofercie coraz większą ilość atrakcyjnych odmian. Z roku na rok asortyment funkii powiększamy o te najbardziej poszukiwane i pożądane. Obecnie jesteśmy w czołówce producentów oferujących tak bogatą gamę tych roślin w atrakcyjnych cenach.

Uprawa host to najzdrowsze uzależnienie na świecie, dlatego zachęcamy do poddania się mu i poszerzania kolekcji tych cieniolubnych roślin w Państwa ogrodach.

 

Dzięki zaangażowaniu jednego z wielkich miłośników tych bylin Andrzeja Pacha oraz innych polskich kolekcjonerów powstała niedawno internetowa encyklopedia host w której mogą Państwo znaleźć wiele cennych informacji dotyczących funkii. Strona ta na pewno pozwoli zapoznać się z bogactwem zarejestrowanych odmian, a także  ułatwi wybór odmian. Pomogą  w tym profesjonalne zdjęcia hodowanych przez nich odmian.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą sprzedawanych odmian host. W zależności od terminu sprzedaży, funkie są wysyłane w różnych stadiach rozwojowych. Zimą i wczesną wiosną wysyłamy ukorzenione kłącza w doniczkach. Od wiosny do późnego lata są to rośliny w doniczkach. Późną jesienią są to sadzonki z zasychającymi liśćmi i taki wygląd sadzonek jest jak najbardziej właściwy o tej porze roku, gdyż funkie to rośliny zrzucające liście na zimę.

W galerii zdjęć poniżej cieniste zakątki obsadzone funkiami.

Poniżej jeszcze dwa zdjęcia przedstawiające jedne z najmniejszych odmian funkii - "Pandora's Box na tle liścia funkii giganta - "Lady Isobell Barnet" oraz na drugim zdjęciu funkia "Praying Hands" na tle drugiej co do wielkości odmiany o olbrzymich liściach - "Sum And Substance".