Nasza szkółka produkuje: drzewa ozdobne, krzewy ozdobne kwitnące, rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe i  sadzonki bylin do ogrodu. Sklep internetowy z roślinami pod adresem www.funkie.pl prowadzimy od 2010 roku.

Krzewy liściaste w dużym wyborze to podstawa naszej produkcji. Są wśród nich przede wszystkim hortensje ogrodowe (hortensja ogrodowa - łac. hydrangea macrophylla), hortensje bukietowe (hortensja bukietowa - łac.hydrangea paniculata), klony palmowe (klon palmowy - łac. acer palmatum) oraz magnolie (magnolia - łac. magnolia). Jeśli chodzi o te gatunki, staramy się mieć stale dostępne najbardziej poszukiwane i najciekawsze odmiany.

Z pnączy, które mamy również w szerokim wyborze, na uwagę zasługują glicynie (glicynia - łac. wisteria). Zarówno szczepione jak i nie szczepione oraz powojniki (powojnik - łac. clematis).

Staramy się także nadążać za zainteresowaniem najbardziej wymagających klientów i co roku wzbogacamy naszą ofertę o liściaste rośliny niepospolite w produkcji szkółkarskiej. Takie, które dotychczas można było zobaczyć jedynie w arboretach i ogrodach botanicznych zarówno w Polsce, jak i Europie. Jako przykład możemy podać kaliny - japońską (kalina japońska - łac. viburnum plicatum) i bodnanteńską (kalina bodnanteńska - łac. viburnum bodnantense), barbule (barbula - łac. caryopteris clandonensis), enkianty (enkiant dzwonkowaty - łac. enkianthus campanulatus),  oczary (oczar - łac. hammamellis).

Wśród oferowanych przez nas bylin czołową pozycję zajmują funkie (funkia - łac. hosta), których obecnie posiadamy ok. 100 odmian i ciągle poszerzamy asortyment.

Nie zapominamy również o stale powiększającej się liczbie wielbicieli rozmaitych traw ozdobnych. Dlatego zawsze w swej ofercie mamy zarówno stałe sprawdzone odmiany jak i nowości poszukiwane przez kolekcjonerów.

Co roku poszerzamy naszą ofertę i dopasowujemy ją do potrzeb klientów. O nowościach aktualnego sezonu można przeczytać w dziale nowości, na bieżąco zamieszczamy tam również informacje o roślinach, które pojawią się w sprzedaży w kolejnych miesiącach, dlatego zapraszamy do systematycznych odwiedzin naszej strony - będziemy starali się Państwa przyjemnie zaskakiwać coraz nowymi roślinami.